Kisat ja tulokset

KISAT kevät 2020:

Pinkit ja oranssit/ siniset ja keltaiset/ kaikki ryhmät/ omakustanne

18.1.2020                   NU Talviuinnit, Rajamäki, kutsu

25.1.2020                   Madwave Challenge, Tampere, kutsu

02/ 2020                     Seuracup – paikkakunta tarkentuu

7.3.2020                     Tuusula Uinnit, Tuusula

25.3.2020                   Arena Helsinki Swim Meet, Helsinki (aikarajat)

28-29.3.2020              Kvarken Games, Vaasa

13.4.2020                   Mämmi-uinnit, Hyvinkää

25.4.2020                   XIX Turku Junior Games, Turku

2.-3.5.2020                 Laviaarit, Espoo:  Rollo -ja IKM rajat tarvittaessa

9.-10.5.2020               Tampereen avoimet mestaruusuinnit, Tampere: Rollo- ja IKM rajat                                          tarvittaessa (huom. aikarajat)

05/ 2020                    Seuracup – paikkakunta tarkentuu

16.5.2020                  Vantaa Meet, Hakunila

21.-24.5.2020            Leirivaraus

5-7.6 .2020                Rollot Uinnit, Tampere (aikarajat)

12-14.6.2020             IKM, Jyväskylä (aikarajat)

25-28.6.2020             VSM, NSM, SM, Helsinki (aikarajat)

Tämä on alustava kilpailukalenteri. Päivitetty 11.12.2020. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

KISAT syksy 2019:

14.9                   K-Supermarket uinnit, Rajamäki  TAI
21.9                   Martti Olgren uinnit, Tampere

5.10                   ÅSK Games, Turku (VAU)

26.10                 Mustekala uinnit, Lohja

1-3.11                IKM Karsinta, Rajamäki

16.11                 Mikropolix uinnit, Riihimäki

29.11-1.12         IKM Finaali, Vaasa

12-15.12           NSM/ SM, Tampere (Aikarajat)

6.12.                 Sveitsi Christmas Challenge, Hyvinkää

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

KISAT kevät 2019:

26.1.2019                    Madwave challenge, Tampere  kutsu

16.2.2019                   HäUS GP1, Hämeenlinna (aikataulu muuttunut)

23.3.2019                   Mikropolix -uinnit, Riihimäki

6-7.4 .2019                 Kvarken games, Vaasa kutsu

Pääsiäinen                 Mämmärit (Pinkki ja vihreät)

4.-5.5.2019                Tampereen avoimet mestaruusuinnit, Tampere (Vihreät)

11.-12.5.2019            Laviaarit (Sininen ja Keltainen)

11.5.2019                   HäUS GP2, Hämeenlinna

25.-26.5.2019            Pori International Swimming Classic, Pori kutsu

8.6.2019                     Märsky Uinnit, Helsinki (Vihreät)

7-9.6 .2019                Rollot, Oulu

14-16.6.2019             IKM, Pori

27-30.6.2019            VSM, NSM, Espoo

Uinti Hyvinkään kilpailutuloksia:

2019

SVEITSIN UIMALA 50 vuotta JUHLAKILPAILU 17.8.2019:

Tulokset Laji 1 PU

Tulokset Laji 2 SU

Tulokset Laji 3 RU

Tulokset Laji 4 VU

 

2018

Syyskisat Salo 29.9.2018 Tulokset

2017

Oulu_tulokset_NSM 11/2017

Tulokset_Nokia Junnu-uinnit 11/2017

Tulokset IKM Vaasa Joulukuu 2017

Tulokset Raisio 16.12.2017

Mad wave challenge UH tulokset 2018

Tulokset Jyväskylä 17.2.2018

Tulokset Riihimäki 10.3.2018

Porvoo_24_03_2018

Helsinki SimmisArena-Uinnit 2018

https://www.uimaliitto.fi/uinti/arvokilpailut/